Polowanie

Rozmowy o wszystkim, ale nigdy o niczym

Moderator: LuxTeam

spike1910

Polowanie

Nieprzeczytany post autor: spike1910 » 16-10-2016, 14:43

Czy wie ktoś jak można jak uzyskać prawo do polowania w Luksemburgu czy tez w Niemczech? Jak dostać odstrzał itp?

Zębaty

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: Zębaty » 16-10-2016, 18:15

Zarówno tu jak i gdzie indziej myśliwy powinien najpierw oddać kontrolny strzał do siebie, jeśli przejdzie test, tj. zejdzie, to znaczy, że nadaje się do polowania. Życzę powodzenia zboczeńcu.

R.
Quando cai a noite, Ela cobre o mundo
Com a escuridão impenetrável.
O frio se eleva, Do solo
E contamina o ar, De repente
A vida tem um novo significado

Awatar użytkownika
fenix

Nieprzeczytany post autor: fenix » 05-11-2016, 05:03

w poniedzialek jest polowanie .okolica consdorf .bedzie kolo 30 mysliwych.choc do nagonki a wszystkiego sie dowiesz.ja 10 lat chodze.odstrzal musi byc.niedoinformowalnych nie sluchaj bo i tak takie gostki sa niereformowalne.pisz na priw

Awatar użytkownika
fenix

Nieprzeczytany post autor: fenix » 05-11-2016, 05:06

.pisz na priw

Zębaty

Nieprzeczytany post autor: Zębaty » 09-11-2016, 18:53

fenix pisze:w poniedzialek jest polowanie .okolica consdorf .bedzie kolo 30 mysliwych.choc do nagonki a wszystkiego sie dowiesz.ja 10 lat chodze.odstrzal musi byc.niedoinformowalnych nie sluchaj bo i tak takie gostki sa niereformowalne.pisz na priw
Jedną sprawą jest 'regulacja' pogłowia, wobec braku naturalnych wrogów być może faktycznie konieczne są odstrzały (nie zgłębiałem tematu aż tak dokładnie, może są inne metody), jednak nikt mnie nie przekona, że większość myśliwych to dobrotliwi wolontariusze, którzy inwestują spore środki w zakup sprzętu, licencji itp., tylko po to, by potem z łzami w oczach zabijać tak kochane przez siebie zwierzęta. Nie, chodzi o zwykłą chęć mordu, jakby tego nie ubrać. Gdyby faktycznie chodziło tylko o zachowanie równowagi, to zajmowaliby się tym leśniczy i inni profesjonaliści. Zwłaszcza wspomniane tu polowania z nagonką są ponoć wyjątkowo szkodliwe, ponieważ znacznie łatwiej tu o zabicie nieodpowiedniego zwierzęcia.

Jest świetny utwór, który dedykuję wszystkim myśliwym:
https://youtu.be/DKdivBM_Fis

Jeśli ktoś nie zna francuskiego, to mowa jest m.in. o gościach bez jaj itp. Fragmenty:

Ils prétendent réguler les espèces
S'octroyant des droits divins
Moi j'dis coup d'pied dans les fesses
Au nom d'tous les lapins

Qu'ils appellent ça un sport
Ca me troue le fion
Seul un chasseur mort
Est digne de ce nom

La chasse est un passe-temps
Qui permet aux impuissants
De montrer aux gens
Qu'ils ont un fusil à la place du gland
O frio se eleva, Do solo

MartaRo

Nieprzeczytany post autor: MartaRo » 09-11-2016, 20:22

zebaty w PUNKT

Awatar użytkownika
xtheo7

Nieprzeczytany post autor: xtheo7 » 09-11-2016, 22:08

Jakies pietnascie lat temu, mysliwi przestali strzelac do lisow, bo naturalne futra wyszly z mody. Dzis efekt jest taki, ze lisow jest mnostwo, natomiast od dziesieciu lat nie spodkalem tutaj bazanta, kuropatwy ani zajaca, bo cale ptactwo niszujace na ziemi plus klapoluchy zostaly zezarte przez lisy wlasnie.

Populacja dzikow jest w Lux przeogromna. Pamietam, ze jak ok 10 lat temu dotarla do Lux z Holandii swinska dzuma, to prefekt Luxemburga wezwal dziesiatki mysliwych, by zmniejszyc ich populacje. Zamkneli wtedy Babmbesch na poltora dnia (wraz z drogami dojazdowymi) i odsrzelili cos okolo 80 dzikow.

Czy ci sie to Zebaty podoba, czy nie, mysliwi sa potrzebni, bo cakowity brak duzych drapieznikow (glownie wilkow) zachwial calym ekosystemem. Na koniec, to mysliwi wlasnie sa finansowo odpowiedzialni za ewentualne szkody rolnicze na terenach, na ktorych poluja. A ze czerpia z tego przyjemnosc, to jest juz ich sprawa.

Na koniec, jak jest ostrzejsza zima, to mysliwi wlasnie dokarmiaja zwierzyne w lasach, a nie takie ekologiczne pieknoduchy jak ty, ktory w tym czasie wygrzewa sobie cztery litery przed kominkiem.

Generalnie proba wyeliminowania myslistwa jest rownie plonna, jak prostytucji - w koncu sa to dwa najstarsze zawody swiata ;)

Zębaty

Nieprzeczytany post autor: Zębaty » 10-11-2016, 19:52

Jest dokładnie jak piszesz, grupa dobrotliwych wąsatych staruszków w tyrolskich kapeulsikach i psem Teodorem, którzy z koszem pełnych zwierzęcych łakoci przechadzają się po lesie dokarmiając marznące zwierzątka....Aż się wzruszyłem jak pomyślałem, jak tak brną uparcie przez błoto i szarugę....

Jeśli faktycznie trzeba regulować taką metodą, to niech to robi specjalista - leśniczy a nie banda pijanych fanatyków, którym nagania się wszystko co leci prosto pod lufy najnowszych snajperek. Gdyby taki jeden z drugim poszedł do lasu sam z łukiem, oszczepem czy nożem, to jeszcze może miałoby coś wspólnego ze sportem, a tak to rzeź dla czystej chorej satysfakcji.

A z tymi lisami to coś pomieszałeś, przecież parę lat temu ustanowiono zakaz, który zresztą wzbudził (i wzbudza) spore protesty, czyli chętni byli. Pogłowie innych zwierząt chyba trudno ocenić na oko, tą metodą ja mogę stwierdzić, że lisów prawie nie widuję, więc chyba nie namnożyły się jednak na potęgę.
O frio se eleva, Do solo

spike1910

Nieprzeczytany post autor: spike1910 » 04-09-2017, 18:12

Witam,

Ponawiam zapytanie odnośnie możliwości polowania w Luksemburgu. Jestem myśliwym od 7 lat w Polsce ale również mogę być naganiaczem na polowaniach zbiorowych.

albano1947

Nieprzeczytany post autor: albano1947 » 30-09-2017, 18:32

:)
Jak widac nici z naganiania czy polowania.. Jestem tym razem po stronie Zebatego ..Ciekawe ze jeszcze 5000 lat temu nie bylo naganiaczy.. Chyba ze maczugami cos tam zalatwiali w terenie.. .Teraz to chyba sie placi za cos takiego a Luksemburg to lukratywny rynek ..

Niestety na takie polowania nie ma na naszym forum, specjalistow ..Pozdrawiam :)

PS Moze zapytaj sie Ministra Szyszki w Polandii, On na wszystko ma patent :)
Mistrz Niemiec z druzyna DSD 2012
Wielokrotny Mistrz Polski Belgii Włoch i Luxemburga
Dziesiąty w Rankingu światowym ITF Senior

Trenujemy w klubie tenisowym Bettemburg

Awatar użytkownika
dasty

Nieprzeczytany post autor: dasty » 23-11-2017, 17:03

zapytaj u źródła : http://www.fshcl.lu/
"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza." Albert Einstein

Odpowiedz