Czy eps moze miec konto bankowe poza Luxem?

Instytucje UE i ich budynki, pierwsze dni eurourzędnika, Szkoła Europejska...
Awatar użytkownika
byly
Posty: 1001
Rejestracja: 20-10-2006, 22:41
Lokalizacja: Berlin/Dolny Slask

Czy eps moze miec konto bankowe poza Luxem?

Nieprzeczytany post autor: byly »

Czy eps pracujacy w Luksie a mieszkajacy w Niemczech musi miec nadal konto luksemburskie, na ktore instytucje przelewaja mu poboroy? Wiem, ze byly plany, aby to zreformowac i zeby przelewy byly mozliwe na konta w innych panstwach strefy euro. Ktos wie moze, jaki jest aktualny stan rzeczy?
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1421
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Nieprzeczytany post autor: stary »

Do tego z musi byc zmiana teksu w "STATUT der Beamten der Europäischen Gemeinschaften"

czyli "regulaminie pracowniczym" dla nie germanofilow

a to trzeba sledzic w euro-lexie bo wszystko inne to jest "widzi mi sie" .........


Artikel 17 (28)(96)
1. Die einem Beamten zustehenden Bezüge werden an dem Ort und in der Währung des Landes gezahlt, in dem
der Beamte seine Tätigkeit ausübt.

http://eur-lex.europa.eu/pl/prep/latest/chap0150.htm
Awatar użytkownika
byly
Posty: 1001
Rejestracja: 20-10-2006, 22:41
Lokalizacja: Berlin/Dolny Slask

Nieprzeczytany post autor: byly »

Nie przesadzajmy stary, bo "die Währund des Landes" tez juz nie jest do konca prawda od wprowadzenia euro, a statutu nikt nie zmienial.

Wiem, ze byla kiedys na intracommie wewnetrzna informacja PMO, ze jest planowane wprowadzenie mozliwosci przelewu pensji na konto w kraju osciennym. Dlatego sie pytam, czy juz tak jest.
ODPOWIEDZ