Jak co roku Fundacja "Cancer" organizuje 24-godziną sztafetę „Relais pour la vie” – w tłumaczeniu Bieg po życie. W tym roku bieg odbędzie się z soboty na niedzielę 24-25 marca. Każdego roku stowarzyszenie sport.lu asbl wystawia polską ekipę do udziału w tym biegu, który przy okazji jest jedną z największych imprez charytatywnych organizowanych w Wielkim Księstwie Luksemburga.

W związku z formowaniem się zespołu polskiego, który weźmie udział w tegorocznym „Relais pour la vie”, przedrukowujemy ogłoszenie-apel, który otrzymaliśmy na adres redakcji, zachęcając jednocześnie wszystkich zainteresowanych do udziału w tej jakże szlachetnej inicjatywie! Oto on:


Moi Drodzy,

jak co roku Fundacja "Cancer" organizuje 24-godziną sztafetę "Relais pour la vie" – w tłumaczeniu Bieg po życie. W tym roku bieg odbędzie się z soboty na niedzielę 24-25 Marca. http://www.relaispourlavie.lu/ Głównym celem wydarzenia jest wyrażenie solidarności z osobami dotkniętymi chorobami nowotworowymi i ich najbliższymi. Do udziału w sztafecie zgłaszają się zespoły złożone z pracowników firm, reprezentantów krajów czy instytucji unijnych. Udział w sztafecie polega na biegu lub chodzeniu po bieżni stadionu Coque przez ok. 30 minut. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem a udział w niej gwarantuje niesamowitą atmosferę. W zeszłym roku uczestniczyło niej 375 ekip i ponad 10 tysięcy biegaczy.

Stowarzyszenie Sport.lu od wielu lat dba o to, aby nasz kraj był widoczny podczas tej imprezy. W 2018 r. uczestnictwo naszej drużyny zostało objęte również patronatem Ambasady RP w Luksemburgu. W tegorocznej edycji drużyna Polska (Team Poland) zadeklarowała maksymalną liczbę uczestników – 40 osób. Poszukujemy chętnych do reprezentowania Polski.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • robimy coś dla siebie bo uprawiając sport dbamy o zdrowie
  • robimy coś dla innych bo swoim uczestnictwem wspieramy walkę z rakiem
  • robimy coś dla kraju bo dumnie reprezentujemy Polskę

Udział w wydarzeniu wiąże się z opłatą 30 EUR, która w całości zostanie przekazana na cele charytatywne i pokrycie kosztów uczestnictwa.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do naszej drużyny napisz lub zadzwoń: ola.jaszczuk@o2.pl ; 691 735 765

Pozdrawiam serdecznie, Ola Jaszczuk (kapitan)

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Po ew. rejestracji przetwarzamy również twoje dane.

Kliknięcie na "Zrozumiałem" lub dalsze używanie strony oznacza zgodę na te warunki: Czytaj więcej…

Zrozumiałem