NASZE PUBLIKACJE

Prezentacja stowarzyszenia polska.lu w Junglinster
Featured

Prezentacja stowarzyszenia polska.lu w Junglinster

Dzisiaj, 29 kwietnia 2023 roku, mieliśmy przyjemność promować nasze stowarzyszenie w gminie Junglinster. Siedziba naszego stowarzyszenia została przeniesiona do tej gminy w ubiegłym roku i już mieliśmy okazję kilkakrotnie korzystać z infrastruktury komunalnej przy organizacji naszych imprez (Poniedzielski, Zamachowski, Bohosiewicz).

 Nasza ekipa: Ula, Hania i Danka przygotowały stoisko informacyjne z ulotkami o naszym stowarzyszeniu oraz plakatami zachęcającymi do przyjścia na najbliższe polskie imprezy. Nasza koleżanka Hania dała się przy okazji poznać jako artystka ludowa (!) i na oczach widzów tworzyła przepięknego pająka. Dzielnie pomagała jej w tym Zosia.

Nasze stoisko odwiedził burmistrz Romain Reitz wraz z członkami adminstracji gminnej. Burmistrz, jako że był kilkukrotnie w Polsce zatrzymał się na dłuższą rozmowę, bo był zachwycony Polakami i polskimi krajobrazami. Otrzymał od nas album o Polsce na pamiątkę. Przy okazji rozmowy dowiedzieliśmy się też o możliwościach jakie gmina stwarza, aby stowarzyszenia mogły tu działać na rzecz mieszkańców. Oczywiście zamierzamy wykorzystać wszystkie te możliwości podczas organizowania naszych imprez. 

Oprócz nas było jeszcze kilkanaście innych organizacji, które barwnie reprezentowały różne rodzaje działalności.

Zapraszamy do fotorelacji.